خرید خودرو

ماشینت رو سفارشی بخر

آگهی های خودرو

خرید خودرو از مجموعه آنی خودرو ایرانیان به 3 صورت امکان پذیر است:
1- خرید از خودروهای کارشناسی شده مجموعه آنی خودرو ایرانیان: این خودروها را میتوانید با ضمانت ما از مجموعه خودروهای کارشناسی شده خریداری کنید.
2- خرید سفارشی خودرو: در این روش با وارد کردن مشخصات خودرو دلخواه و بودجه مورد نظرتان کارشناسان ما، خودروهای کارشناسی شده و مورد تایید مجموعه را به شما پیشنهاد میدهند و در تمامی مراحل خرید و عقد قراردادهای قانونی در کنار شما خواهند بود.
3- خرید به صورت اقساطی و قرارداد اجاره به شرط تملیک: قراردادی است که در آن شرط شود مستاجر در پایان مدت اجاره در صورت عمل به شرایط مندرج در قرارداد عین مستاجره را، مالک شود. در این نوع عقد در که در آن شرطی برای تملک عین مستاجره به نفع مستاجر در پایان مدت اجاره وجود دارد به اعتبار ماهیت به دو دسته تقسیم می شود:
الف ) تملک: مندرج در عقد به صورت شرط فعل درج شده است، به این معنا که در پایان اجاره و در صورت عمل به شرایط مندرج در قرارداد، موجر عین مستاجره را به مستاجر انتقال می دهد و شرط انتقال به شکل انجام عمل انتقال از سوی موجر وجود داشته بایستی در انتهای مدت قرارداد و با رعایت شرایط قراردادی به ان عمل شود.

ب ) تفکیک مندرج در عقد به صورت شرط نتیجه شده است از این رو در پایان مدت اجاره و با پرداخت اقساط و عمل به سایر شرایط مندرج در عقد، مالکیت عین مستاجره خود به خود به مستاجره منتقل می شود بدون اینکه نیازی به اقدام جدیدی از سوی موجر یا مستاجر می باشد و اگر هم رعایت تشریفاتی در این زمینه لازم باشد (همانند تنظیم سند) این تشریفات ناقل مالکیت نیست بلکه کاشف از آن و برای مسجل کردن انتقال انجام شده قبلی است.

مراحل خرید خودرو:

1- بازدید و کارشناسی
بعد از مورد تایید قرار گرفتن خودرو مورد نظر خریدار، می بایست خودرو از نظر فنی و بدنه کارشناسی شود که در این امر از کارشناسان خبره استفاده می‌شود.

2- بررسی سند و مدارک قانونی خودرو
گام بعد باید اصالت صلاحیت خودرو از لحاظ سند و مالکیت بررسی شود. در این بررسی می توان به مواردی نظیر مالکیت شش دانگ خودرو، عدم شکایت از صاحب سند، عدم در رهن بودن سند (لیزینگ) نام برد.
بهتر است بعد از مورد تایید قرار گرفتن خودرو حتما از روی سند کارت خودرو شماره شاسی و شماره موتور بررسی شود.
احراز هویت شخص فروشنده که با رویت کارت شناسی معتبر قطعی می شود.

3- تنظیم قولنامه
متن قولنامه بصورت توافقی است اما در نظر داشته باشید که حتما باید خریدار و فروشنده بصورت رسمی احراز هویت (شماره ملی، شماره شناسنامه و آدرس محل سکونت) مشخص شود، مبلغی به عنوان بیعانه پرداخت و مابقی پول برای تسویه حساب به روز تعیین شده در قولنامه بابت تنظیم سند و یا تعویض پلاک موکول می شود.

در این مدت که معمولا یک روز کاری است فروشنده باید تمامی عوارض خودرو و خلافی پلاک را پرداخت کرده و سند را آماده تنظیم برای انتقال نماید.

4- انتقال سند
خریدار و فروشنده می توانند در روز تعیین شده با به همراه داشتن مدارک شناسایی و مدارک شناسایی خودرو به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه و جهت انتقال سند اقدام نمایند. توجه داشته باشید هزینه انتقال سند به صورت معمول با فروشنده است اما ممکن است به صورت توافقی بین طرفین تقسیم شود.
بعد از تنظیم و انتقال سند تسویه حساب با فروشنده به صورت کامل انجام می شود و فروشنده می تواند با توافق خریدار وکالت قطعی ویا وکالت تعویض پلاک را تنظیم کند.
در قانون جدید تنظیم سند قطعی ضروری نیست و برگه سبز خودرو کفایت میکند و خریدار در صورت دلخواه میتواند با پرداخت هزینه های دفترخانه سند ماشین را دریافت کند.

5- تعویض پلاک
ابتدا شما با مراجعه به یکی از مراکز تعویض پلاک وارد پارکینگ اصلی می شوید و به محض ورود به شما یک برگه ورود تحویل داده می‌شود که روی آن شماره نوبت و باجه ای که باید به آن مراجعه کنید ثبت شده است.
بعد از مراجعه به ساختمان اداری و یافتن باجه قید شده در برگه سند خودرو، اصل کارت ملی و شناسنامه، سند و یا قولنامه ای که نشان می‌دهد شما ساکن همین شهر هستید را، به متصدی تحویل می دهید. در غیر اینصورت حتما باید قبض برق یا تلفن همراه را به متصدی تحویل دهید.
بعد از تحویل این مدارک اگر مالک قبلی خودرو همراه شما حضور دارد به اتفاق مراحل تنظیم سند را طی کنید و اگر شما قبلا وکالت تعویض پلاک و فروش خودرو را گرفته اید می توانید فرم درخواست برگ سبز و پلاک جدید را پر کنید.
بعد از انجام امور فوق به شما برگه ای داده می شود که بازرسین مرکز باید ضمن بازدید خودرو شما آن را تکمیل، و شما باید آن برگه را به باجه قبلی برده و بعد از تحویل گرفتن مدارک خود به سمت فک پلاک رفته و پلاک خود را تحویل انبار دهید.
بعد از تحویل پلاک قبلی به انبار پلاک، به شما نوبت داده می شود، اگر خودرو شما صفر باشد یا پلاکی به نام شما نباشد کمتر از یک ساعت صاحب پلاک می شوید در غیر این صورت زمان بیشتری باید منتظر بمانید.
بعد از تحویل پلاک خودرو شما به قسمت نصب پلاک رفته و بعد از آن برگه ورود پارکینگ را تحویل متصدی داده و از مرکز خارج می شوید.